دات نت نیوک
Menu
مهر05آسمان نگاره ها
Created by on 1400/07/05 05:22:40 ب.ظ

نمایشگاه مجازی آسمان نگاره ها، به کوشش استاد محمدعلی رجبی دوانی
Read More..


مرداد07نمایش تصویرسازی های سید حسام الدین طباطبایی
Created by lalehart on 1400/05/07 11:13:41 ق.ظ

نمایش تصویرسازی های سید حسام الدین طباطبایی     تصویرگری کتاب کودک ونوجوان ب...
Read More..


تير29نمایش مجازی عکس تسنیم
Created by lalehart on 1400/04/29 08:49:00 ق.ظ

Read More..نمایش تصویرسازی های سید حسام الدین طباطبایی

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
نمایش تصویرسازی های سید حسام الدین طباطبایی

نمایش تصویرسازی های سید حسام الدین طباطبایی

 

 

تصویرگری کتاب کودک ونوجوان به عنوان یک حرفه وهنر بخش مهمی از لحظات ناب ورنگی کودکان سرزمین من را به خود اختصاص داده است.
جذابیت مهمترین عنصر برای رسیدن به فرمها ،رنگها،وتکنیک های آفرینش است.
این دلدادگی وسرمستی مطالعه تصاویردر خون ایرانیان است که خود مولفان ومصوران تصاویر ناب ذهنی هستند.
کودکان آرزوها ودنیاهای خیالی خودرا در تصاویر کتابها می یابند.
عشق به میهن ومردم ،دلگرمی است که همیشه به آن می بالم وسعی کرده ام از مسیر منحرف نشده ودر جهت دانایی بخشی وبالندگی کشورم حرکت کنم.
خداوند راشکر که همیشه من را در پیمودن این را یاری رسانده است.

 

مشاهده آثار


 

سید حسام الدین طباطبایی/ متولد 1352 تهران/ کارشناس ارتباط تصویری دانشکده هنر و معماری/ عضو انجمن فرهنگی تصویرگران/ عضو انجمن هنرهای تجسمی /عضو سازمان صنایع دستی/ تصویرگری بیش از 150 کتاب کودک و نوجوان/ تصویرگری و مدیریت هنری مطبوعات/ برنده جایزه جشنواره مطبوعات/ برنده جایزه جشنواره نقاشی جهان اسلام/ برگزیده جشنواره ادیان توحیدی/ برنده جایزه جشنواره هنر جوان/ برنده جایزه جشنواره کتاب های درسی/ برنده جایزه جشنواره نیایش/ تقدیر مجسمه در جشنواره فجر/ برگزیده جشنواره پادوا (ایتالیا)/ برگزیده جشنواره بلگراد/ برگزیده جشنواره براتیسلاو/ مربی و برگزار کننده 15 ورکشاپ تصویر سازی در فرهنگسراهای اشراق، بهمن و آفتاب- حوزه هنری، استان هرمزگان، موزه هنرهای معاصر/ برگزاری ده ها جشنواره هنری در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران/ شرکت در 30 نمایشگاه گروهی تصویرسازی داخلی و بین المللی/ برگزاری دو نمایشگاه تصویر سازی انفرادی/ تدریس هنر در مدارس علامه حلی ودانشگاه آزاد/ داور 2 دوره جشنواره فجر/ داور جشنواره عاشورایی/ طراح مجسمه ساز، دکوراتور و.../ سازه های خلاق ویژه کودک و نوجوان/ و سایر فعالیتهای همسوی هنر

 

 

 

> ایجاد شده توسط:lalehart
>دسته بندی:اخبار،نمایشگاه مجازی
تعداد بازدید 182 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد. 

نمایشگاه عکس خاوران نامه

نمایشگاه عکس خاوران نامه آثاری از تصاویر ثبت شده توسط دوربین از خانم مینا سی سی است که در نگارخانه لاله به نمایش درآمده است، این نمایشگاه تا سی ام مهرماه برپاست، زمان بازدید شنبه تا چهارشنبه 9-18 و پنج شنبه ها 9-13 می باشد.علاقمندان جهت اطلاعات و هماهنگی می توانند با شماره 88960492  تماس حاصل فرمایند.

 

خاوران منطقه‌ای در جنوب شرقی شهر تهران با عمری حدوداً چهل ساله است، که در دهۀ شصت با مهاجرت فرودستان مناطق مختلف کشور شکل گرفت. بافت کلی ساکنان این منطقه را عمدتاً اقشار مهاجر کم‌درآمدی شکل داده که به امید کسب شغل و بهبود وضعیت اقتصادی خود، به تهران سرازیر شدند، و در سال‌های آغازین دهۀ شصت، با استفاده از خلاء نظارتی، اقدام به ساخت‌وساز در مناطق خارج از محدوده شهری نمودند. شمایل کلی منطقه، نوع معماری، اشکال تزیینات داخلی و گاه خارجی خانه‌ها و... حامل تصویری از فرهنگی به اصطلاح حاشیه‌ای در تهران است، که از یک سو با فرهنگ شهرنشینی غالب در مناطق مسکونیِ با شناسنامه و پیشینه طولانی تهران، تفاوت‌های اساسی دارد، و از سوی دیگر دارای تشابهات بسیاری با برخی مناطق مسکونی شهرستان‌های کوچک است. 
   مجموعه عکس‌های مستند «خـاوران‌نـامه» ، که طی دوسال عکاسی پیوسته با نگاتیو 135، بین سال‌های 88-1386 به انجام رسید، نه تنها تصویر یک بافت مسکونی فرسوده و ویران شده، بلکه تصویری از فرهنگی پوسیده و در حال تغییر است.