دات نت نیوک
Menu
نمایش مجازی عکس تسنیم
نمایشگاه مجازی عکس تسنیم     مشاهده آثار         لَبَّیْکَ اللَّهُمَّ لَبَّیْکَ   لحظه‌ها سر شار از نور و کرامت‌اند. وقت آن رسیده است که با همه چیز و همه کس وداع کنیم و تنها به یک چیز و یک کس بیندیشیم . اکنون هنگام آن است که بر اعتماد خویش به عالم غیب بیفزاییم و خدا را بر این حقیقت شاهد بگیریم که ما همه بنده اوییم و به سوی او باز خواهیم گشت . گویی آسمان در یک قدمی ماست و ما می‌خواهیم پروازی عاشقانه را آغاز کنیم پروازی که تا کنون آن را تجربه نکرده‌ایم و تازه می‌خواهیم به سمت و سویی برویم که جز به خدا و پیامبر و خاندان او ختم نمی‌شود . سفر حج تنها یک سفر زیارتی نیست. این سفر، سفر تمرین پرواز از خاک تا افلاک است . ... (ادامه مطلب)

نگارخانه لاله به عنوان یک مرکز تخصصی هنری، مکانی برای عرضه و ارایه آثار هنری در حوزه هنرهای تجسمی معاصر است. نقش اساسی این مرکز در وسعت بخشیدن به آفرینش های هنری هنرمندان، بسترسازی برای ایجاد حساسیت های هنری و دیدگاه های زیبایی شناختی و امکان بررسی و تحلیل آثار هنری است.

نگارخانه لاله وابسته به معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است و ضمن همجواری با مراکز مهمی همچون موزه هنرهای معاصر، موزه فرش، گذر فرهنگ و هنر لاله، هتل لاله،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نقشی پر اهمیت در برگزاری رویدادهای هنری داشته است. از سویی دیگر دسترسی دانشجویان دانشکده هنرهای زیبای تهران، دانشگاه هنر، و دانشکده هنردانشگاه آزاد اهمیت هنری این مرکز را دوچندان می سازد.

این مرکز با فضایی به مساحت 264 متر مربع در سال 1372 مورد بهره برداری قرار گرفته و با هدف ارتقای سطح فرهنگ و هنر ملی اسلامی و بسترسازی برای معرفی هنرمندان خلاق برنامه ریزی نموده است.

 

 در یک نگاه کلی، مهمترین فعالیت های نگارخانه لاله را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

1- برگزاری نمایشگاه های گروهی از آثاراستادان هنر،هنرمندان پیشکسوت و جوان

2-برگزاری نمایشگاه های فروش فصلی(اکسپو) آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران

3-برگزاری نشست های پژوهشی هنر

4-برگزاری کارگاه های هنری با حضور استادان وهنرمندان